ASUS LCD 34" VG34VQL1B 3440 x 1440 WQHD TUF GAMING 165 Hz 1 ms Curved 550cd repro HDMI DP USB
Výrobce: Asus
Dostupnost: 10 je skladem
Kód: 262791
Typové označení výrobce : 90LM06F0-B01170
GTIN (EAN): 4718017927222
dodací lhůta : 1-2 dny
https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/TUF-Gaming/TUF-Gaming-VG34VQL1B/
TUF Gaming VG34VQL1B Gaming Monitor – 34 inch WQHD (3440x1440), 165Hz (Above 144Hz), Extreme Low Motion Blur, FreeSync Premium, 1ms (MPRT), Curved, DisplayHDR 400 34-inch WQHD (3440x1440) 1500R curved gaming monitor with ultra-fast 165Hz refresh rate designed for professional gamers and immersive gameplay ASUS Extreme Low Motion Blur (ELMB ™) technology enables a 1ms response time (MPRT) together with Adaptive-sync, eliminating ghosting and tearing for sharp gaming visuals with high frame rates.
Panel Size (inch) : 34
Aspect Ratio : 21:9
Display Viewing Area (H x V) : 797.2 x 333.7 mm
Display Surface : Non-Glare
Backlight Type : LED
Panel Type : VA
Viewing Angle (CR?10, H/V) : 178°/ 178°
Curvature : 1500R
Pixel Pitch : 0.2325mm
Resolution : 3440x1440
Color Space (sRGB) : 120%
Color Space (DCI-P3) : 90%
Brightness (HDR, Peak) : 550 cd/?
Brightness (Typ.) : 550cd/?
Contrast Ratio (Typ.) : 4000:1
ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) : 100000000:1
Display Colors : 16.7M
Response Time : 1ms MPRT
Refresh Rate (Max) : 165Hz
HDR (High Dynamic Range) Support : HDR10
Flicker-free : Yes
Video Feature
Trace Free Technology : Yes
GameVisual : Yes
Color Temp. Selection : Yes(4 modes)
GamePlus : Yes
PIP / PbP Technology : Yes
HDCP : Yes, 2.2
Extreme Low Motion Blur : Yes
VRR Technology : FreeSync Premium
GameFast Input technology : Yes
Dark Boost : Yes
Shadow Boost : Yes
DisplayWidget : Yes, DisplayWidget Lite
Low Blue Light : Yes
Multiple HDR Mode : Yes
Audio Feature
Speaker : Yes(2Wx2)
I/O Ports
DisplayPort 1.4 x 2
HDMI(v2.0) x 2
USB Hub : Yes(3 ports)
Earphone Jack : Yes
Signal Frequency
Digital Signal Frequency : HDMI:30~160KHz (H) / 48~100Hz (V)
DisplayPort:30~260KHz(H) / 48~165 Hz(V)
Power Consumption
Power Consumption : 35W
Power Off Mode : <0.3W
Power Saving Mode : <0.3W
Voltage : 100-240V, 50/60Hz
Mechanical Design
Tilt : Yes (+15° ~ -5°)
Swivel : Yes (+10° ~ -10°)
Height Adjustment : 0~130mm
VESA Wall Mounting : 100x100mm